Fotograf vám pomůže i se sestavením svatebního harmonogramu

Při plánování svatby a jejího harmonogramu se nebojte čerpat ze zkušeností osvědčených dodavatelů nebo jiných nevěst. Rád bych přidal i pár svých zkušeností, které vždy ještě více rozeberu na osobní schůzce.

Pro přípravu nevěsty je dobré požádat o služby vizážistky, které mají s líčením a úpravou vlasů zkušenosti. Fotograf na svatbu dorazí přibližně ve stejnou dobu jako ony, nejčastěji 4 hodiny před obřadem. Tento časový prostor zajistí, že se vše stihne bez zbytečného spěchu a stresu. Obvykle se nevěstě věnuje jako první kadeřnice, zatímco fotograf má prostor pro focení svatebních šatů, botů a dalších drobností týkajících se svatby. Není tedy přítomen celých příprav nevěsty a s vizážistkami se domluví, co a kdy bude fotografovat bez zbytečného zdržování.

 

 

Přejezd na svatební obřad by měl být naplánovaný tak, abyste stihli být na místě alespoň 15 minut předem. Je tedy potřeba počítat s možnými uzavírkami a dopravní situací v daném místě a čase. Civilní obřad trvá většinou do 15 minut, církevní okolo 30 minut a pokud je i se mší svatou, tak přibližně hodinu. Podle počtu hostů pak počítejte s časem na gratulace.

 

 

Skupinkové focení po obřadu příliš nedoporučuji, ideální je před odjezdem na hostinu zorganizovat pouze hromadnou fotografii všech zúčastněných hostů a focení s rodinou a přáteli realizovat až v průběhu dne, při větším počtu hostů ideálně na etapy.

Výjimkou jsou zimní svatby, kdy se brzy stmívá a je vhodné naplánovat obřad na dřívější hodinu.

 

 

Fotografování nevěsty a ženicha se předem dohodne, aby bylo jasné, kdy tento bod zařadit do programu. V letních měsících je vhodný čas před západem slunce, v zimních naopak nevadí pravé poledne. Zkušený fotograf bude mít hotovo do 90 minut, k tomu ještě připočítejte čas pro přesun do vybrané lokality.

 

Obecně ale platí, že do svatebního dne může významným způsobem zasáhnout počasí, proto není dobré upínat se na plánované časy v programu např. prvního společného tance, krájení dortu apod., ale po domluvě se svědky a fotografem realizovat focení v době, kdy je to možné.

 

Nebojte se na předsvatební schůzce sdílet s fotografem své představy, ten Vám díky zkušenostem určitě rád pomůže se sestavením harmonogramu vaší svatby. Nejdůležitější je si svou svatbu užít s radostí bez zbytečných stresů a vědět, že se v případě potřeby máte na koho obrátit :-)

 
 
 
 
Rosťa
 

+420 603 293 676
info@okmzik.cz

Rosťa Mžik Fotograf

Jmenuji se Rostislav Mžik a tyto stránky jsou určeny těm, kteří hledají svatebního nebo rodinného fotografa. Pocházím z Karviné a působím zejména na Moravě, po domluvě v celé ČR i v zahraničí.


Neváhejte mi napsat

 
 
TOPlist