Každá zkušenost se časem hodí

Někdy mi svatebčané připraví opravdu nezapomenutelné zážitky. Ty pozitivní samozřejmě převládají, tady bych se ale rád zmínil o sérii událostí z jedné dávné veselky, které mě s odstupem času baví dodnes :-)

V době, kdy jsem s focením svateb druhým nebo třetím rokem začínal, mě oslovil otec nevěsty. Jeho jediná dcera se vdávala a on sháněl foto i kameru. Nevěsta s ženichem údajně o záznam nestáli, přesto nás s kolegou přesvědčil, abychom se v daný termín dostavili na místo.

Obřad i hostina se konala v lese kousek za městem. Hájenka byla zjevně málo využívaná, ale na dovoz guláše a čepování piva to stačilo. Příjezd nevěsty nešel přehlédnout, a tak jsme s kolegou namířili aparáty na parkující nazdobené auto. Z něj vystoupilo cosi v bílém a s namířeným ukazováčkem ve směru, kde jsme stáli, nevěsta zvolala: "Na vás dva se*u". Toto nezůstalo bez odezvy, nicméně na přání jejího otce jsme ještě zůstali.

On sám ale byl v čase zahájení obřadu v údivu, když za hlasitého štěkotu desítek psů, kteří spolu se svými páníčky tvořili špalír vedoucí k oddávajícímu, začala hrát "hudba". Soudě podle jeho výrazu si musel myslet, že se jedná o nějaký omyl. Nebyl, na rapu plném vulgarit postrádajícímu melodii zřejmě oba novomanželé úlítávali. Nuže vydal se doprovodit své dítě k oltáři, přičemž se na kytici nevěsty v jednu chvíli vrhnul jeden z přítomných psů a půlku ji urval.

Obřad probíhal na přímém slunci a množství zkonzumovaného alkoholu se začalo rychle podepisovat téměř na všech ...nevěstu nevyjímaje.

Po obědě, nevím jak, přesvědčil kameraman novomanžele, aby se s ním šli na chvíli projít za účelem zhotovení několika záběrů. Po jejich návratu jsem pochopil, že tady jsem dnes už skončil. Kromě zcela potrhané kytice jiným psem, kterého si vzali s sebou na procházku, byla nevěsta již velmi unavená a po usednutí na lavici téměř okamžitě usnula.

No co už, udělalo se aspoň pár skupinkových fotek bez ní a hurá domů. Myslím, že zadavatel zakázky trne z té ostudy ještě dnes. Ale kdoví, třeba měl jen naději ve slavnostnější atmosféru a konečný výsledek ho až tak nepřekvapil.

Bylo to poprvé a naposledy, kdy jsem byl na svatbě bez předchozí schůzky s jejími hlavními aktéry. Mnohé se od té doby změnilo, ale jsem s odstupem času rád i za tuhle zkušenost :-)

 

 
 
 
 
Rosťa
 

+420 603 293 676
info@okmzik.cz

Rosťa Mžik Fotograf

Jmenuji se Rostislav Mžik a tyto stránky jsou určeny těm, kteří hledají svatebního nebo rodinného fotografa. Pocházím z Karviné a působím zejména na Moravě, po domluvě v celé ČR i v zahraničí.


Neváhejte mi napsat

 
 
TOPlist