S čím při plánování svatby neotálet?

Na počátku plánování svatby se před budoucími novomanželi otevírá velký kolotoč hledání, zjišťování a sepisování všeho možného. Kromě toho si po určení data svatby a výběru místa pro hostinu většina párů uvědomí, že je důležité mít kolem sebe profesionály, kteří se o ně v rámci svého oboru postarají. Problém ovšem může nastat ve chvíli, když se s objednávkou služeb okolo svatby otálí v domnění, že tohle může počkat.

Každoročně se setkávám s desítkami dotazů na fotografování svatby, které mi chodí čtyři i méně měsíců před termínem. A protože vím, že i podobně zkušení kolegové bývají zejména na sobotní termíny obsazení 9 - 18 měsíců předem, doporučuji objednat si svého fotografa, kameramana, kapelu nebo diskžokeje s dostatečným předstihem. V opačném případě se vám totiž může hravě stát, že na vás někdo “zbude”, což značně ovlivní způsob spolupráce a celkový výsledek.
 
 
Kvalitní hudební doprovod vytváří základní dojem z hlavní části svatebního dne. Kapely potkávám asi na deseti z padesáti svateb, kterých se ročně účastním. Převažují tedy “pouštěči” hudby s různým přístupem ke své profesi či koníčku. Ve většině případů jsou to sedící individua, což už je samo o sobě tragédie. Mnoho z nich má mikrofon jako nadstandard a podle toho také vypadá způsob projevu. Jen si to představte ...čouhající hlava přes notebook a jen občasné žbleptnutí, na kterém je patrná tréma a nezkušenost.
Jiná liga jsou pak opravdoví profesionálové, kteří své propagaci, technickému zázemí a neustálému vylepšování věnují maximum. Díky tomu nacházejí nové a atraktivní způsoby k uspokojení často i vysokých nároků svých zákazníků. Tito jsou vždy vhodně ustrojení, jejich aparatura je na vysoké úrovni a v nabídce služeb mají nejen moderování svatebního dne včetně uvádění her a soutěží, ale také výběr rozsahu použité techniky podle Vašich představ a velikosti sálu. A hlavně u své práce nesedí :-)
Některé z nich najdete v sekci PARTNEŘI v hlavní nabídce tohoto webu.
 
 
Roman Pastorek
 
 
Kameraman a fotograf se postarají o záznam většinou celého svatebního dne a jsou spolu v častém kontaktu. Pokud jste si jistí, že je jeden nebo druhý Vámi vybraný ten nejlepší v rámci Vašeho vkusu, není úplně od věci požádat o kontakt na kolegu, se kterým se mu dobře spolupracuje a současně patří mezi špičku v oboru. Je to mnohem lepší, než být v roli novomanželů i svědky drobných incidentů svědčících o tom, že si tito lidé pracovně nesedí. Toto může pramenit většinou z nezkušenosti nebo neochoty vyjít tomu druhému vstříc. Pro fotografa může být také neřešitelný problém, když jsou na svatbě přítomni dva kameramani. Proto raději vybírejte takového, který vše zvládne sám. V opačném případě si buďte jistí, že na každém důležitém záběru bude jeden z nich. Pro kameramana je zase kámen úrazu, když svatbu fotí někdo bez zkušeností, nebo se zálibou ve focení krajinek apod. Tito lidé jsou spíše na škodu než k užitku a všichni kameramani by Vám mohli vyprávět o “spolupráci” s těmito většinou kamarády novomanželů.
Stejně jako u výběru kapely nebo diskžokeje je na místě vybírat i toho, kdo se postará o záznam z vašeho DNE, s dostatečným předstihem. Měl by to být profesionál, se kterým se Vám dobře komunikuje, je Vám sympatický a jehož práce se Vám líbí. Můžete také nahlédnout na jeho profil na sociální síti a kromě svatebních fotografií nebo videí vidět, jak se prezentuje i v soukromí.
 
 
Roman Kriš
 
 
Pamatujte, že výběr kvalitních služeb významným způsobem ovlivní průběh, celkový dojem a památku na Váš nejkrásnější den. Vybírejte pečlivě a hlavně včas a nenechte se ovlivnit domněnkou, že strýček s lepším foťákem nebo kamarád s GoPro kamerou Vám udělá stejnou službu jako někdo s letitými zkušenostmi a s kvalitní technikou přizpůsobenou potřebám záznamů z desítek svateb ročně. Zkušení profesionálové Vám kromě zaručeného výsledku své práce dokážou i v mnohém poradit, což oceníte na předsvatební schůzce i v den samotný. Možná se Vám na první pohled může zdát cena za kvalitní služby zmíněných profesí vysoká, nicméně je potřeba si uvědomit, že si kupujete zejména zkušenost v oboru, která je základem kvalitního výsledku ...a ta je k nezaplacení :-)
 
 
 
 
 
 
Rosťa
 

+420 603 293 676
info@okmzik.cz

Rosťa Mžik Fotograf

Jmenuji se Rostislav Mžik a tyto stránky jsou určeny těm, kteří hledají svatebního nebo rodinného fotografa. Pocházím z Karviné a působím zejména na Moravě, po domluvě v celé ČR i v zahraničí.


Neváhejte mi napsat

 
 
TOPlist